2018.12.13. csütörtök
.: Home :.    »    Menü

.: 375 éves a Bölcsészettudományi Kar :.
Nyomtatható verzió   Tartalom elküldése levélben   Betüméret növelése   Ikonok magyarázata

OTDK kari forduló

TANULÁS- ÉS TANÍTÁSMÓDSZERTANI – TUDÁSTEHCNOLÓGIAI SZEKCIÓ KARI TDK-FORDULÓJA

16–16.15:       Megnyitó

Dr. Major Éva, a Szakmódszertani Központ vezetője köszönti a rendezvény résztvevőit

16.15–19.00:  Hallgatói előadások két tagozatban

Tagozat: Idegen nyelvek tantárgy-pedagógiája

Helyszín: Szakmódszertani Központ, Ifjúsági épület II/4.

A zsűri elnöke: Dr. Major Éva, egyetemi docens

1.      Bartha Regina: Lesekompetenz. Eine Studie zur Untersuchung der Entwicklung der Lesekompetenz ungarischer Deutschlernender

2.      Révész Adrienn Ildikó: Becoming a Science in English Teacher

3.      Szőke Máté Tibor: Auf den Spuren des Erzählers – Eine erzähltechnische Ermittlung im Deutschunterricht

4.      Farkas Márta Brigitta: Az egyetemről a katedrára – Az ELTE angol tanárképző programjainak szerepe a tanári pályára való felkészülésben gyakorló angoltanárok visszajelzéseinek tükrében

5.      Hegedüs Renáta: Tanárnő, mikor beszélgetünk a robottal? – Szorongásoldás kiskamasz korban idegennyelv órán a mesterséges intelligencia segítségével

6.      Bertók Fruzsina: Sprachbewusstsein – Eine Studie zur Untersuchung der Förderung der Schreibkompetenz im DaF-Unterricht

Tagozat: Humán- és társadalomtudományok tantárgy-pedagógiája

Helyszín: Szakmódszertani Központ, Ifjúsági épület II/1.

A zsűri elnöke: Dr. Raátz Judit, főiskolai docens

1.      Szabó Anna Krisztina: Konstruktivista, probléma-alapú történelem oktatás a mai történelemórákon

2.      Tóth Noémi Dalma: A történelmi gondolkodás fejlesztésének lehetőségei összefüggésrendszerek vizuális ábrázolásán keresztül a középiskolai oktatásban

3.      Adamis Bence: A boldogság szerepe a bhutáni és a magyar oktatásban

4.      Könnyü Laura: Mozduljunk! – Mozgásos gyakorlatok az anyanyelvi órán

5.      Bartha Blanka – Gyenei Kornélia: Grammatikatanítás a felsőoktatásban: módszerek és feladattípusok a gyakorlókönyvtől a tankörig

6.      Egri Dorottya: Lányregények és irodalomoktatás

7.      Tóth Tamara: Az online tutorálás vizsgálata diskurzuselemzési és módszertani szempontból

19.15–19.45: Eredményhirdetés

Program, kari forduló

MEGHÍVÓ

Tisztelettel meghívjuk az ELTE BTK Szakmódszertani Központjában működő tantárgy-pedagógiai tudományos diákkör találkozójára.

Időpont: 2018. december 6. (csütörtök) 16 h
Hely:      ELTE BTK Szakmódszertani Központ
                Múzeum körút 6-8., Ifjúsági épület II/1.
                (Megközelíthető a Gólyavár melletti átjárón keresztül)

A találkozó programja

Következő találkozónk a Tanulás- és Tanításmódszertani - Tudástechnológiai TDK-szekció kari fordulója lesz. A TDK-pályamunkáját minden hallgató 15 perces minielőadásban mutathatja be, melynek javasolt pontjai a következők:

• 1. dia: problémafelvetés, a kutatás témája, céljai
  • 2. dia: a kutatás tudományelméleti háttere
  • 3. dia: a kutatás kérdései, hipotézisei
  • 4. dia: a kutatás módszertana
  • 5-6. dia: részlet az eredményekből
  • 7. dia: szakirodalom

A TDK-pályamunkát bemutató hallgatónak kitöltött jelentkezési lappal és a témavezető hozzájárulási nyilatkozatával együtt kell leadnia nevezését november 26-ig metodika@btk.elte.hu címen vagy személyesen a Szakmódszertani Központban (Ifjúsági épület II/2.). Amennyiben a hallgató ímélben adja le a jelentkezését, a tárgy mezőbe írja be a "jelentkezés a kari TDK-fordulóra" kulcsszavakat. A jelentkezési lapot és a témavezetői hozzájárulás sablonját mellékelve küldjük. Kérjük a TDK-pályamunkát bemutató hallgatókat, hogy a témavezetői hozzájárulást írassák alá témavezetőjükkel.

Szeretettel várunk minden hallgatót és érdeklődőt, a témavezetők megjelenésére különösen számítunk.

Budapest, 2018. november 12.

Könnyü Laura, a TPTDK elnöke

Jelentkezési lap  | Témavezetői hozzájárulás  | Meghívó

.:   Portálkezelői menü   •   Tartalom módosítása   •  Utolsó módosítás: 2018.12.03.      :.
.: facebook :..: iwiw :.
  ESEMÉNYNAPTÁR
2018 December
H K Sz Cs P Sz V
 SZOLGÁLTATÁSOK
   Jelentkezés
 ESEMÉNYEK
Program, OTDK kari forduló
A 2019. december 6-án, a Szakmódszertani Központban megrendezésre kerülő kari forduló részletes programja Részletek »
OTDK kari forduló
Tisztelettel meghívjuk Önöket az ELTE BTK Szakmódszertani Központja és a Tantárgy-pedagógiai diákkör által rendezett Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai TDK-szekció kari fordulójára. Részletek »
 Tervezte ::  .: ELTE IIG WDG.IWDG :.
  © 2 0 1 0 - 2 0 1 8   E L T E  B T K   S Z A K M Ó D S Z E R T A N I   K Ö Z P O N T     M i n d e n   j o g   f e n n t a r t v a .
Cím :: Múzeum krt. 6-8., Ifjúsági ép. II. em.   •   Telefon :: (+36) 1 411 6500 / 5065   •   Fax :: (+36) 1 411 6500 / 5067   •   Webform :: küldje el véleményét!