DOKK projekt/MI képzések - 2. műhely

Beszámoló – 2. műhely

"A tanári és tanulói készségfejlesztés lehetőségei mesterséges intelligenciával / Skills development for teachers and students with AI"

Ahogy arról korábban is beszámoltunk a 2022-1.1.1-KK-2022-00003-as számú, Digitális Oktatásfejlesztési Kompetencia Központ "Mesterséges intelligencia az oktatásban labor (MIOL)" című projekt "MI képzések" alprojektje a következő két évben rendszeresen tart tudásmegosztó műhelyeket online és személyes formában is a mesterséges intelligencia (felső)oktatási felhasználási lehetőségeivel kapcsolatban. Az első műhelyt 2024. július 2-án tartottuk, a címe Tananyagfejlesztés mesterséges intelligencia segítségével: kép, hang, video volt.

A második műhely a következő címmel került megrendezésre 2024. december 2-án: A tanári és tanulói készségfejlesztés lehetőségei mesterséges intelligenciával / Skills development for teachers and students with AI. A következő kérdésekre kerestük a választ: Hogyan támogatja a mesterséges intelligencia a kutatást és hogyan használható fel a tudományos szövegek írásában és lektorálásában? Milyen lehetőségeket nyújt a kurzus- és óratervezéshez, és az egyéni igények, valamint a tanulócsoportok kezeléséhez? Áttekintettük az etikus mesterséges intelligencia használat alapelveit, és megnéztük, hogy mely eszközöket lehet hatékonyan használni kutatások megtervezéséhez, tudományos cikkek megírásához és források kereséséhez. Ezen kívül betekintést nyújtottunk azokba a jelenleg ingyenes vagy korlátozottan ingyenes lehetőségekbe, melyek rendelkezésre állnak tudományos prezentáció készítéséhez, ötleteléshez kurzus- és óratervezésben, online anyagok felhasználásához tananyagfejlesztésben, valamint a differenciált tananyagtervezéshez az idegennyelv oktatásban. A mesterséges intelligencia használatának előnyei mellett igyekeztünk rámutatni annak lehetséges problémáira is, és hangsúlyoztuk a mesterséges intelligencia által generált tartalom kritikus értékelésének fontoságát.

A műhelyt Frank Prescott, az Angol Nyelvpedagógia Tanszék adjunktusa és Szabó Éva, a Szakmódszertani Központjának helyettes vezetője, az Angol Nyelvpedagógia Tanszék adjunktusa tartotta. A műhely első felének nyelve angol, a második felének nyelve magyar volt.

A műhelysorozat 2025. februárban folytatódik, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

2024.12.02.